Home-p1-728×90

Абитуриент на „Самбо Дети“ с бронз от държавното в София

Състезателят на „Самбо Дети“ /Бл/ Иван Димитров спечели бронзов медал от държавното лично първенство за младежи до 20 г. в зала „София“. Ученикът на ПХГ „Св.св. Кирил и Методий“, който напролет е абитуриент, заслужи отличието в кат. до 52 кг. В ролята на негов извеждащ треньор в столицата влезе Даниел Парасков, докато наставникът на благоевградчани и носител на световната купа по самбо от 1982 г. Иван Парасков бе част от съдийския апарат на турнира.

Малшанс лиши от място на почетната стълбичка Иван Янков. Той поведе с 5:1 точки, но загуби от бъдещия шампион и остана седми в кат. до 90 кг при младежите, а завърши на същата позиция и сред юношите до 18 г., където се пусна в кат. до 87 кг.

При тийнейджърите се бориха и Димитър Малинов /65 кг/ и Илия Шилов /60 кг/, които са съответно пети и девети.