Home-p1-728×90

„Банско“ рухна за 14 минути срещу дубъла на шампионите

Футболният отбор на “Банско“ рухна за 14 минути срещу „Лудогорец ІІ“, записвайки загуба с 1:4 в Разград. Избраниците на наставника Петко Медвецки се държаха до 57-та мин., когато бургаският рефер Павлин Тютюнджиян свири дузпа пред Ангел Юсев, а Кристиян Григоров изведе напред дубъла на шампионите. 76 секунди по-късно Цветелин Чунчуков удвои резултата, а головете на влезлия като резерва Денислав Александров /69/ и Томас Цвятков /71/ набързо разсеяха и последните надежди на козлите дори за точка. Влезлият след почивката нигериец с български паспорт Жегади Самсон преодоля Васил Симеонов в 78-та мин., вкарвайки почетното попадение за гостите. Поражението остави банскалии с 18 точки на предпоследното място във Втора лига, а „Лудогорец ІІ“ се изкачи до осма позиция с 33 т. преди останалите двубои от ХХІV кръг.

“ЛУДОГОРЕЦ ІІ“: Симеонов, Пр. Петров, Цвятков, Шоколаров, Чунчуков, Георгиев, Григоров, П. Петров /73-Любомиров/, Кр. Димитров, Ковачев /67-Александров/, О. Димитров /46-Климентов/.

“БАНСКО“: Юсев, Бонев, Адемов, Михайлов, Стоичков /69-Ив. Топузов/, Витанов, Лазаров, Кадифчин, Фикиин, Кирев /78-М. Топузов/, Чепилов /61-Самсон/.