Home-p1-728×90

Беларусите не дадоха дебют на благоевградския Роналдо и Караджата

Вицешампионът на Беларус „Шахтьор“ /Солигорск/ не даде дебют на благоевградския Роналдо Даниел Златков и стража от Кресна Иван Караджов в първия официален мач за годината. Двете зимни български попълнения изгледаха отстрани класическата победа с 3:0 на новите си съотборници в първия четвъртфинал за купата на страната на гости на „Локомотив“ /Гомел/, единственият тим от второто ниво на местния футбол, стигнал до този етап на надпреварата. Убедителният успех превръща в протоколен реванша в събота на собствен терен, когато се очаква нашенци да запишат игрови минути. Резервата Лаптев вкара два гола в 62-та и 86-та мин., между попаденията му се разписа Алексиевич в 82-та мин. Другите двойки, излъчващи полуфиналистите, са членове на елита:„Динамо“ /Минск/-“Динамо“ /Брест/, „Минск“-“БАТЕ Борисов“, „Торпедо /Жодино/-“Слуцк“.