Home-p1-970×90

Бивш шеф на пожарната в Благоевград №1 по ускорен шах, строителен бос с атрактивна награда

Бившият началник на пожарната в Благоевград, офицер от резерва Венцеслав Гълъбов, записа убедителна победа във ІІ открит турнир по ускорен шах, проведен в областния център на Пиринска Македония. Бронзовият медалист от републиканското първенство за служители на МВР събра 5,5 точки в 6 кръга по швейцарска система. Той не успя да спечели единствено партията си с майстора на ФИДЕ Владимир Вачев, който финишира втори в крайното класиране с 4,5 т. Трети се нареди Андон Момчилов /4 т./, а веднага след него завърши строителният предприемач Георги Пандурски /4 т./ заради по-лошите си допълнителни показатели. Шестицата оформиха кандидат-майсторът Петър Ванчев /3,5 т./ и местният пожарникар Юлиян Петров /3 т./. Атрактивна награда – шахматен часовник за най-проспериращ състезател, от организаторите получи Г. Пандурски. Отново като блестящ диригент на проявата, в която фигурите местиха 16 поклонници на интелигентния спорт, се прояви благоевградският полицай Антон Владимиров-Тони Скалата.