Home-p1-728×90

Благоевградчанинът Е. Богоев спечели сребърния медал на ринга в Плевен, за златото го спря кошмарът му Ст. Иванов

Благоевградчанинът Емануил Богоев спечели сребърния медал в кат. 56 кг на ринга в Плевен, където се събраха 80 боксьори от всички водещи клубове у нас в надпреварата за Купа България при мъжете. Възпитаникът на отец Андон Шавулев в БК „Пирин“ отстъпи на финала пред черната си котка напоследък Стефан Иванов с 0:3. Националът от ЦСКА и участник на последното световно първенство в Хамбург за втори път отрязва нашето момче за по-малко месец след поражението, което му нанесе и в Националната боксова лига. Тримата съдии му присъдиха победата с единодушие – 26:30. 26:30, 26:30. На полуфиналите Богоев срази с 3:0 представителя на НСА Благовест Кожухаров, преди това също на 0 отнесе хасковлията Димитър Желев.