Брат и сестра от „Виктори“ с медали на международния турнир в с. Бистрица

Брат и сестра от „Виктори Благоевград“ спечелиха медали от III международен турнир по шахмат „Купа Витоша“ за деца до 14 г., който се проведе в софийското село Бистрица. Виктория Стрендева, която е многократна държавна шампионка за подрастващи, спечели първото място при момичетата до 12 г. Тя събра 4 точки в 6 кръга по швейцарска система и се нареди 15-а в генералното класиране, което й донесе бонус от 40 лева. Половин пункт не достигна в разпределението на наградния фонд от 1600 лв. да се включи и съотборникът й Адриан Митушев /9 г./, който остана 16-и с 3,5 т. Дебютантът в проява от подобен ранг Борислав Стрендев се окичи с бронз при момчетата до 6 г. Първи в общото подреждане е Антон Петров /14 г./ от „Асеновец 2006“ с 5,5 т., колкото има и съекипникът му Николай Чолаков /14 г./, а трети е перничанинът Константин Георгиев /10 г./ от „Ю. Бендерев 1912“ /Пк/ с 5 т. Те получиха съответно 200, 170 и 160 лв. премии. В състезанието участваха 51 млади шахматисти от България и Холандия.