Българските юноши обърнаха Грузия в Благоевград

Юношеският футболен тим на България обърна Грузия с 2:1 в контрола на стадион „Хр. Ботев“ в Благоевград. На вратата на нашите започна гоцеделчевският страж на „Лудогорец“ Даниел Наумов. Той се представи на добро ниво и няма вина за рядко красивия гол на гостите. В 9-та мин. младите трикольори проведоха отлична атака, започната от Тонислав Йорданов. Нападателят на ЦСКА намери с дълъг пас Светослав Ковачев, той преодоля съперник и продължи към Георги Русев, който направи конфузен люх от 7 метра. В 16-та мин. Георги Куциа посрещна с майсторско воле лошо изчистена топка пред наказателното поле и прониза далечния горен ъгъл – 0:1. След почивката избраниците на старшията Ангел Стойков вдигнаха оборотите и изравниха в 62-та мин. чрез нападателя на „Елче“ Г. Русев. 10 минути по-късно Т. Йорданов вкара дузпа за нарушение срещу Г. Русев – 2:1. В 80-та мин. Г. Русев можеше да направи победата по-изразителна, но ударът му мина на сантиметри в аут. Проверката бе част от подготовката на отбора за предстоящия шампионат на Стария континент, който е от 2 до 15 юли в Грузия.

БЪЛГАРИЯ /U19/: Наумов, Генчев, Добрев, А. Христов, Лясков, Янев, Найденов, Ковачев, Русев, Т. Йорданов, Кръстев /Дюлгеров, Димитров, П. Христов, Славков, Тилев, Стаматов, Иванов, Климентов/.