Home-p1-728×90

Верея уби мечтите на Пирин за първата шестица

Верея победи на своя стадион „Трейс Арена“ Пирин с 2:0 и уби мечтите на благоевградчани за участие в първата шестица на родния елит. Двубоят бе от 25 кръг, а головете вкараха Валери Домовчийски и Педро Еуженио.

Играчите на Александър Томаш имаха пълно превъзходство на терена срещу представящия се силно от началото на пролетния дял тим на Милен Радуканов.

След няколко пропуска домакините откриха резултата в 36-ата минута. Чудесна атака на Верея завърши с успоредно подаване на Еуженио към Домовчийски, който от няколко метра лесно прати топката във вратата за 1:0.

Радуканов вкара в играч в началото на втората част Иван Цветков и това раздвижи гостите, но отзад се отвориха много пространства за контраатаки. Именно при една от тях в 75-ата минута Елиаш намери Еуженио сам срещу Макенджиев, първият удар бе избит, но при втория вратарят на гостите нямаше шансове – 2:0, пише блиц.

С успеха Верея събра 30 точки и заема десетото място, а пред старозагорци е именно Пирин с 31. Двата тима нямат шансове за участие в първата шестица.