В мач с два червени картона „Славата“ разби петричките комити

В мач с два червени картона „Струмска слава“ разби домакините от „Беласица“ с 4:0 на старта на турнира “Петричка пролет”. Още в 24-та мин. комитите останаха с човек по-малко, след като Шамкалов влезе остро в краката на Борислав Николов и реферът Вангелов го изгони. В 32-та мин. Ивайло Стоянов стреля от 25 метра, вратарят Георгиев не се намеси добре и топката влетя под напречната греда. Пет минути преди почивката Стоян Георгиев удвои с мощен шут по левия диагонал. В 50-та мин. числовият паритет на терена бе възстановен, след като и Кристиян Тасев получи директен червен картон за удар без топка, остро протестиран от наставника на “Славата” Владимир Димитров. В 72-та минута домакините проиграха най-чистото си положение, когато Живко Димитров изпълни корнер, защитникът Валентин Костов стреля силно с глава, ала Костадинов успя да парира влизащата във вратата топка. В 76-та минута се разписа Калоян Евгениев, който преодоля излезлия напред Георгиев и оформи класиката на празна врата. В 87-та мин. Христо Младенов бе точен с удар през куп от играчи.
„БЕЛАСИЦА“: К. Георгиев, Смилков, Граминов, В. Петков, В. Костов, Марчев, Самарджиев, Динев, Бл. Таушанов, Шамкалов, Кръстев (Т. Димитров, Чаров, Ж. Димитров, Шайков, Назъров, Бояджиев, Стоилов).
„СТРУМСКА СЛАВА“: Величков, Николов, М. Костов, Д. Петков, Мицаков, Стоянов, Иванов, Танев, Тасев, Обаси, Ст. Георгиев (Костадинов, Т. Зюмбюлев, Тунгаров, Евгениев, Младенов, Иванов, Желязков).