Home-p1-728×90

Гришо разби Басилашвили в първия сет – 6:1!

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров разпилява съперника си Николоз Басилашвили от Грузия във втория полуфинал на „София Оупън“ в зала „Арена Армеец“.

Най-добрият ни тенисист взе първия сет с 6:1.

– Григор започна с перфектен сервис гейм, в който началният му удар вървеше отлично. С ас нашият стигна до 40-0 и затвори с още един.

2-0 – Пробив! Басилашвили стартира с двойна грешка, след което пресили форхенд за 0-30. Григор получи и помощ от мрежата в следващото разиграване, в което грузинецът сбърка отново и това означаваха три брейкбола. С още един ънфорс пробивът е факт.

3-0 – Димитров записа девета поредна точка в мача, след което Басилашвили изравни за 15-15 с ретур уинър. С ретур в аут стана 40-15 и нашият затвърди от първата си възможност с бекхенд по правата в аут на Басилашвили.

4-0 – Пробив! В началото на четвърт гейм грузинецът продължи да има проблеми с началния си удар и в на две поредни точки игра на втори сервис – 15-15. Григор обаче умело го изтласкваше далеч зад основната линия и пласираше агресивни удари. Българинът стигна до нови два брейкбола след само 9 минути игра, а на първия матира съперника с атрактивен пасинг шот.

5-0 – Григор потегли с ас. После игра на втори сервис, Басилашвили премина в атака и изравни. Във второ поредно разиграване Димитров игра на втори сервис, но този път показа агресия и покачи на 30-15. Димитров достигна до два геймбола след лошо отиграна къс от негова страна, на която обаче последва лош контакт от форхенд на Николоз, който прати топката в трибуните. На първия геймбол последва грешка от бекхенд на грузинеца.

5-1 – Началният удар на Басилашвили най-накрая проработи – ретур в аут и ас – 30-0. Лош контакт от ретур на Димитров му осигури три геймбола, но на първия Григор пласира неспасяем бекхенд уинър през високата част на мрежата, за да намали на 15-40, после обаче отново игра лошо от ретур

6-1 – Сет за Григор! Геймът започна с непредизвикана грешка на нашия от форхенд, след което сбърка и от бекхенд за 0-30. Сервисът спря за момент на Димитров, но Басилашвили изкара ретур в аут на втори начален удар. В последвалото разиграване Григор отново сбърка за 15-40. Той отрази първия брейкбол с уинър от форхенд, а при втория Басилашвили не намери корта с форхенд по правата – 40-40. Българинът взе сетбол с перфектен минаващ удар и приключи частта с бомбен сервис след само 22 минути.

В първия полуфинал по-рано днес Давид Гофен надви в три сета миналогодишния шампион Роберто Баутиста Агут.