Home-p1-728×90

Девойките на „Пирин Благоевград 2011“ втори в зоната, „Л. Солачки“ класира 6 отбора за държавните финали

Девойките младша възраст на „Пирин Благоевград 2011“ спечелиха второ място в отборното класиране на първенството по спортна гимнастика в зона „Запад“, което се проведе в зала „Раковски“ /Сф/. Най-добре от тима се представи Йоана Стоименова – трета в многобоя. Трети са и момчетата младша възр., водени от Наско Миков /4-и в многобоя/. Индивидуални квоти за държавните финали заслужиха още Алихан Ташинов /юн. мл. възр./ и Красимира Шопска /мом. ст. възр./, които са седми в многобоя в своите възрастови групи. Общо 6 отбора за заключителната фаза на републиканското класира „Л. Солачки“ /Бл/. За медалите ще спорят момичетата ст. възр. /втори в зоната/, по два тима на момчетата мл. възр. /втори и пети/ и момичетата мл. възр. /трети и шести/ и девойките мл. възр. /трети/. Индивидуални визи за финалите взеха Любомир Станоев /3 мнг./, Слави Станоев и Виктор Начев при момч. мл., Красимир Тотев /5 мнг./, Марин Гълъбов и Младен Карабельов – момч. ст., Бойко Иванов /5 мнг./, Илиян Сиджимков и Данаил Стоянов – юноши мл., Ребека Митрева и София Гръчка – мом. мл., Мария Китанова /мом. ст./, Радостина Ранчова и Дарина Начина – дев. мл.