Екзекуторът на лалетата Сп. Делев седми мач без победа в Полша

Екзекуторът на лалетата Спас Делев записа седми мач без победа в Полша със своя „Погон“. Тимът на нападателя от петричкото село Ключ падна с 0:2 при визитата във Варава на „Легия“, който поне за 24 ч. се изкачи на лидерската позиция в класирането на екстракласата. Юношата на орлетата започна титуляр и бе сменен в добавеното време на двубоя, без да може да помогне за предотвратяване на поражението, смъкнало отбора му на 10-о място в таблицата. Домакините стигнаха до трите точки през второто полувреме с головете на Кухарчик /63/ и Офое /77/.

Поражение претърпя и благоевградчанинът Страхил Попов в турската суперлига. Неговият „Касъмпаша“ отстъпи с 1:3 на „Аланияспор“, а синът на управителя на ОФК „Пирин“ остана на терена пълни 90 минути. Бразилската звезда Вагнер Лав вкара два от головете в 8-та и 37-та мин. Третото попадение бе дело на Цавелас в 79-та мин., преди това почетно за истанбулци се разписа Койта. Попов и компания делят 7-8-мо място в класирането с 35 т. В челото са „Бешикташ“ с 55 т. и мач по-малко, „Истанбул ББ с 53, „Фенербахче с 47 и „Галатасарай“ с 46.