Home-p1-970×90

Ергени и женени спретнаха футболно шоу в Гоце Делчев

За поредна година живеещите на улица „Драма“ в Гоце Делчев отбелязаха настъпващата пролет с футболна среща. Отново техен съмишленик бе „Пирин“ (ГД), който предостави базата си за провеждането на събитието. То бе генерална репетиция за двубоя в навечерието на Гергьовден в Разлог с местен тим. Двамата най-възрастни – Руси Янев и Атанас Апостолов, селектираха титулярния състав за гостуването в планинския град. В мача на гоцеделчевския стадион сили премериха тимовете на ергените и женените, които паднаха с 5:6. За двата отбора се разписаха братята Яневи – Тодор, Костадин и Иван.

Резултата откриха ергените чрез Тодор Янев в 5-та мин., а малко по-късно Боби Шотев удвои. Опонентите им отвърнаха с две попадения на Стоимен Мешков и Иван Янев, но Димитър Мешков отново даде преднина на младоците. След почивката Т. Янев направи 4:2, а само за 5 минути пак се стигна до възстановяване на равенството с голове на Ив. Янев и Ст. Мешков. До края точни бяха Д. Мешков, Б. Шотев и К. Янев, който оформи финалното 5:6 осем минути преди последния съдийски сигнал.