Каратистка от Благоевград трета на мемориала „Св. Иванов“, домакините от „Шурикен“ №1 по медали

Състезателката на „Асикс“ Симона Костадинова се класира на трето място в VІ мемориал по карате-до „Светослав Иванов“ в Кюстендил. Благоевградската възпитаничка на треньора Красимир Алексиев заслужи призовата позиция в кат. до 40 кг при момичетата до 11 г. Дебютантките в турнир от подобен ранг Мария Ничова /35 кг/ и Ванеса Николова /30 кг/ финишираха четвърти съответно до 11 г. и до 10 г. Двете се представиха отлично за възможностите си и само липсата на малко късмет ги лиши от по-високо класиране. Малшанс при жребия споходи Благовест Бачев /30 кг/, който се нареди шести. Той демонстрира страхотна техническа подготовка в групата на 9-годишните, ала отпадна на четвъртфиналите със съдийско решение от доста по-титулуван опонент. Всички представители на „Асикс“ получиха медали и тениски с лика на един от най-добрите ни каратисти Светослав Иванов. В класирането по отличия триумфираха домакините от „Шурикен“ /13 златни, 14 сребърни и 17 бронзови/, следвани от „Никон“ /8, 5, 5/ и „Ронин“ /5, 4, 3/. Проявата уважиха 218 състезатели на 17 клуба от България и Македония.