Левски победи Пирин с 3:0

Левски постигна втора поредна победа под ръководството на Делио Роси, след като „сините“ се наложиха с 3:0 при гостуването си на Пирин.

„Сините“ вече са с 10 точки, колкото имат още ЦСКА и Лудогорец. Головете в мача за Левски заби „черната сила“ Жуниор Мапуку (74, 80 и 90).
Мапуку бе резерва, но влезе в игра след почивката и реши мача с трите си попадения в срещата. Пирин заслужава добри думи за представянето си, но домакините нямаха шанс в края и изпусна поне точката.
„Орлетата“ играха в намален състав след 77-ата минута, когато червен картон получи Румен Сандев.
Така „сините“ записаха втори пореден успех с треньор Делио Роси и се изкачиха сред лидерите в класирането.