Home-p1-728×90

Лидерът „Места“ трепери в Разлог след преднина от 4:0 в пиринската бундеслига

Дубълът на „Пирин“ (Рз) загуби драматично от „Места“ с 3:4 в Разлог футболната среща от Х кръг в IV ниво на пиринската бундеслига. Домакините влязоха мудно в мача и позволиха на хаджидимовци да поведат с 2:0 само за 2 минути. Още в 50-та секунда ексорлето Димитър Парасков намери Ваис Вранчев, който откри. Двамата бързо повториха упражнението и удвоиха преднината. В 10-та мин. самостоятелна акция на Вранчев завърши с трети гол в мрежата на младока Муса Салих, а в 29-та мин. Иван Безев асистира на играещия си наставник Д. Парасков за 4:0. Разложани не се отказаха и до почивката удари на Здравко Кандев и Димитър Падарев бомбардираха вратаря Иван Симеонов. Преди това стражът на „Места“ спаси и опасни шутове на Георги Каракашев и Атанас Иванов. За гостите в края на първата част близо до попадението бяха Кирил Пулев, Парасков и Вранчев, ала Салих показа добър рефлекс. След почивката пиринци излязоха тотално променени и притиснаха съперника в собствената му половина. Пас на 18-годишния Падарев позволи на набора му Каракашев да намали в 50-та мин. 10 минути по-късно червен картон получи Георги Коджебашев за неразрешена интервенция срещу съперников състезател. В 65-та мин. Каракашев върна жеста на Падарев, който вкара за 2:4. В 80-та мин. Каракашев отбеляза за втори път след извеждащо подаване на Иван Киров. Голобрадите играчи от Разлог натиснаха още, ала късметът и опитният Ив. Симеонов спасиха „Места“.
„Влязохме трудно в мача и получихме два бързи гола. Чест прави на момчетата, че на полувремето осъзнаха какво трябва да коригират. Играхме на една врата през втората част и малко не ни достигна да вземем поне точка. Точно полувремена като второто срещу „Места“ вдъхват надеждата, че сме на прав път и предстои добро бъдеще за мъжкия ни отбор“, коментира наставникът на представителния тим Христо Джоджов, който бе на пейката заедно с помощника си Николай Николов-Чезето.
„Ценна победа в сблъсък между най-силните отбори в групата. Само суперлативи за съперника, който правеше всичко, за да играе футбол. Изигра перфектно второ полувреме, за разлика от нас. Може би малко подценихме ситуацията след голямата преднина и едва не бяхме наказани“, заяви Д. Парасков, чийто тим продължава да води в благоевградската „А“ ОФГ.
„ПИРИН“ /РЗ/: Салих
/80-Цолев/, Иванов, Кандев, Ботушанов, Юруков, Лефтеров, Балтов, Каракашев, Падарев, Киров /75-Спасов/, Гърков /65-Попадийн/.
„МЕСТА“: Ив. Симеонов, Мунев /46-Т. Симеонов/, Попов, Парасков, П. Симеонов, Коджебашев, Пулев, Сойков /80-Сабахлъков/, Вранчев, Безев, Кюмурджиев /46-Чаушев, 75-Малтъзов/.