Home-p1-728×90

Л. Костова с нови 2 гола в Полша

С два гола и една асистенция се отчете петричанката Лиляна Костова при победата с 8:0 на „Медик Поломаркет“ при визатата на „Лодз” в четвъртфинален двубой за купата на Полша. Националката откри резултата в мача, който се игра при студен вятър и сняг. Костова пробва дълго центриране почти от тъчлинията, но топката изненадващо влетя в мрежата на домакините. Лили отбеляза и четвъртото попадение, след като премина покрай три защитнички. Малко след това българката прати 35-метров пас от фланга към Александра Шикора, която се разписа с ефектно воле.

По волята на жребия коничанки трябваше да срещнат на полуфиналното стъпало дублиращия си отбор, но ръководството на клуба реши мачът да не се състои и прати Костова и компания на финал.