Home-p1-728×90

Младежки национали на „Интер“ забиха по 11 гола в спаринг с македонци

Младежки национали на „Интер“ /Бл/ забиха по 11 гола в контролата с „Торо спорт“ /Виница/, спечелена с 34:20 /15:12/ в зала „Пирин“ на спортния интернат.  С реализаторските си качества изпъкнаха Борислав Павлов и Валентин Митев, а 7 попадения в македонската мрежа добави бившият състезател по спортна гимнастика Юлиян Ораков. Най-резултатен от гостите бе Димитър Михайлов, който се разписа 7 пъти. Западните ни съседи, представящи се отлично в юношеската лига на страната си, бяха равностойни през първото полувреме. След почивката избраниците на треньорката Софка Арабаджиева бързо натрупаха респектиращ аванс и въпросителните около крайния изход отпаднаха. Агитката на „Торо спорт“, в която имаше и хора от клубното ръководство на македонците, имаше претенции към някои решения на единствения рефер в мача – благоевградчанина Добрин Тунтев. Бившият хандбалист на „Зомимак“ /Струмица/ обаче в никакъв случай не повлия осезателно на развръзката, а след двубоя по приятелски анализира проблемните моменти от спаринга с критиците си в коридора на спортния комплекс. „Резултатът и голмайсторите не са най-важните неща, а това, че натрупахме игрови минути преди държавните финали за младежи във Варна, закъдето пътуваме следващата седмица”, коментира С. Арабаджиева.