HP-p1-728×90 Refan

Наказан играч на орлетата вкара два и на „Пирин“ /ГД/, хората на благоевградския Зико издържаха цял час

Наказаният до края на август нападател Аймен Суда записа нови две попадения на сметката си за победата с 4:0 срещу „Пирин“ /ГД/ на експерименталната формация на орлетата, съставена от юноши и футболисти с по-малко игрови минути. След деветката, която отнесоха миналата седмица от „Монтана“, хората на благоевградския Зико опазиха мрежата си суха цял час срещу елитния си съперник. Възвръщенецът Виктор Шишков можеше да даде ранна преднина на аматьорите, но ударът му срещна гредата. След почивката домакините се развихриха и головете заваляха. В 60-та мин. Суда навърза защитата и откри. Негова беше и последната дума в мача в 79-та мин. Тунизиецът с френски паспорт се разписа на два пъти и в предния спаринг за 4:1 срещу „Ботев“/Вр/, вкара веднъж и на „Витоша“, с което оглави лятната голмайсторска листа, реализирайки 5 от общо 13-те гола в шестте проверки на тима, воден от Милен Радуканов. Срещу съименниците от Гоце Делчев се разписаха и Васил Божинов в 70-та мин. след центриране на Тодор Траянов и малко след това младокът Любомир Цолев с прецизен изстрел от близо 30 метра. Повторен дебют за гостите, освен Шишков, записа Атанас Спириев. Първи игрови минути получиха и одобрените нови попълнения Иван Танчев от „Беласица“ и Десислав Токов, както и 16-годишен тийнейджър, кадър на италианския „Кротоне“, който обаче не впечатли с нищо и най-вероятно ще бъде отпратен. Доволен съм от първата част, в която имахме две-три положения и греда, не бе словоохотлив наставникът на победените, на които в събота предстои контрола в Разлог с „Арда“. Дотогава се очаква отговор от стража на „Вихрен“ Захари Димитров и нападателя Венцислав Стоянов дали ще подсилят селекцията на Й. Боздански.

ОФК „ПИРИН“: Кр. Костов, К. Грозданов, Ничев, Топузов, Митев, Божинов, И. Иванов,Суда, П. Христов, Цолев, Благов /Ангелски, Стефанов, Траянов/.

„ПИРИН“/ГД/: Шоколарев, Токов, Боянчев, Спириев, Пишев, Игнатов, Баймаков, Макриев, Шишков, Грозданов, Буковски /Иброшев, Близнаков, Дерменджиев, Танчев/.