Home-p1-728×90

Петричанин донесе бронз на „Ахил“ от републиканското

Състезателят на „Ахил“ /Пч/ Апостол Денишев спечели бронзов медал от държавното лично отборно първенство по свободна борба за момчета до 15-годишна възраст, което се проведе в Русе. Петричкият тийнейджър се качи на почетната стълбичка в кат. до 47 кг, където се конкурираха 25 спортисти от цяла България. Шампион в категорията стана Рухан Расим от „Димитровград“, който бе обявен и за най-техничен борец на турнира, среброто взе Николай Петков /Сливен/, а до другото трето място се добра Виктор Тисов от „Атлетик“ /Пд/. В републиканското участва и братът близнак на Ап. Денишев – Стоян Денишев, който се нареди 18-и в най-мнаголюдната кат. до 53 кг, където се включиха 37 състезатели. Най-високо от „Митекс“ /Бл/ финишира Валентин Илиев /42 кг/, който е осми от 15 човека.