Home-p1-728×90

Петричанин №1 в колоездачната обиколка на Витоша при юношите

Тийнейджърът от Петрич Алекс Иванов се окичи със златен медал, резултатът му отреди и място в топ 10 в класирането на обиколката на Витоша. В категория 15-17 г. имаше много оспорвана битка, след като в състезанието се пуснаха много подрастващи, занимаващи се с колоездене. Пръв с време 4:36.45 часа завърши Алекс Иванов от „Бела Екстрийм” – Петрич, оставяйки зад себе си Мартин Димитров от „Дарк Райдърс” и Алек Бонев от „Байк център тийм”. Постижението на Алекс бе толкова силно, че го изстреля в топ 10 на генералното класиране при мъжете, където той би се класирал на 6-та позиция.

А. Иванов е само на 16 години и е възпитаник на гимназия „Пейо Яворов“. Над 2200 колоездачи и близо 800 бегачи (скороходци) от 24 държави се включиха в обиколката. Около 120 участници са най-големите смелчаци, които се опитаха два пъти да обиколят Витоша за два дни – първо с велосипед и после пеша, като в дуатлона на 200 км стартираха близо 20 жени. И тази година обиколката на Витоша е част от инициатива „София 2018 -европейска столица на спорта”. Гъркът Константинос Константинидис и Анелия Карагьозян станаха шампиони при колоездачите в тазгодишното издание. За Константинос това е първо злато в дебютното му участие, а Анелия защити титлата си от миналата година, като записа третата си победа в престижното състезание.