Пирин взе точка от Берое в Стара Загора

Берое не успя да оглави класирането в група „Б“ на втората шестица в Първа лига, след като завърши 1:1 при домакинството си на лидера Пирин и разликата от две точки между двата отбора се запази.

Гостите поведоха с гол на Димитър Благов (25), а в 41-ата минута Жуниор Мапуку изравни.

В даденото от рефера триминутно продължение на мача заралии имаха отличен шанс да спечелят трите точки, но шут на Радослав Кирилов от 15-16 метра профуча на сантиметри покрай лявата греда на благоевградската врата.

През първата част домакините имаха сериозни претенции към реферите за непоказан червен картон на вратаря Макенджиев и спряна голова атака с несъществуваща засада.