Home-p1-728×90

Плюнка изкара наказание на голмайстора на „Вихрен“ В. Стоянов, пети жълт картон вади от строя другия точен стрелец на санданчани

Плюнка изкара наказание от два мача на голмайстора на „Вихрен“ Венцислав Стоянов. Нападателят даде воля на нервите си в инфарктния сблъсък през уикенда с „Миньор“, загубен от санданчани с 2:3. „Наградата“ заслужи реферът Иво Андреев, който отмени редовно попадение на Стоянов в 80-та мин. при резултат 2:2, малко след това си затвори очите за игра с ръка преди победния гол на чуковете. В хода на двубоя арбитърът не бръкна в джобчето с червения картон за мокрото покушение, но впоследствие старателно описа в доклада си случилото се и лиши курортистите от лидера им в атака за домакинството тази събота срещу „Хебър“ и визитата в междинката идната сряда в Симитли срещу „Септември“. В. Стоянов беше единият точен стрелец за гостите на Стадиона на мира преди почивката, другият – Никола Георгиев, получи петото си официално предупреждение за сезона и няма да е на линия срещу пазарджиклии.

Извън сметките в „Марек“ остава в следващите два мача Джордж Николов, декориран за девети път в жълто от началото на настоящата кампания при победата над „Свобода“ с 3:1. От отсъствието му могат да се възползват „Пирин“ /ГД/ и съседите от „Германея“. Наставникът на дупничани Цветан Видински не скри разочарованието си от негативните реакции на част от феновете срещу собствените футболисти в двубоя с пещерци. Много лошо впечатление ми направи, че някои от зрителите започнаха да освиркват нашите момчета. Искам да им напомня, че всички млади играчи са от Дупница и сред тях има юноши на по 17 години. Тези деца трябва да се подкрепят. Нормално е да грешат, защото тепърва ще се изграждат като футболисти, недоволстваше младият треньор.