Home-p1-970×90

Побългареният „Университатя“ на полуфинал за купата, орлето Хр. Златински титуляр 102 минути

Побългареният „Университатя“ /Крайова/ проби на полуфинал в турнира за купата на Румъния след победа с дузпи 6:5 срещу „Динамо“ /Букурещ/. В редовното време и продълженията двата отбора не си вкараха гол. Тримата нашенци в състава на домакините започнаха сред титулярите. Най-рано бе сменен Апостол Попов още на почивката, до самия край остана на терена Радослав Димитров, а орлето Христо Златински се прибра в съблекалнята в 102-та мин. за всеобща изненада, тъй като е сред дежурните изпълнители на 11-метрови наказателни удари в тима. Все пак съотборниците му, застанали зад бялата точка, се справиха и без него. За столичани дебют в стартовите 11 записа синът на бразилската легенда Ривалдо – Ривалдиньо, но се задържа в игра само час. Смяната му дойде в минутата, в която тимът от Крайова остана с човек по-малко след изгонването за втори жълт картон на Александру Балта. Златински и компания се присъединяват в топ 4 към „Поли“ /Тимишоара/ и „Волунтари“, последния полуфиналист излъчва двойката „Виторул“-„Астра“.