Home-p1-728×90
Топ теми

Първомай и Бачево си вкараха 9 гола в контрола в Годлево

Лидерът в зона „Струма 2“ на пиринската бундеслига „Огражден-Първомай 1955“ използва паузата в първенството и победи в контрола четвъртодивизионния „Авангард“ /Бачево/ с 6:3 на изкуственото игрище в с. Годлево. Бачевци поведоха в 5-та мин. чрез опитния Тома Дапев, последваха два отменени гола по сметката им заради засади. Ивайло Златков изравни с отлично изпълнен фаул, при който прати топката в горния ляв ъгъл, малко по-късно Кирил Кочев осъществи първия обрат в мача. Нов гол на Кочев бе отменен за нарушение срещу принудително сложилия вратарските ръкавици Валентин Държанлиев, а малко по-късно след заучено изпълнен пряк свободен удар Христо Ганджов направи 2:2. Малко преди почивката Георги Николов отново изведе символичните гости напред след хубаво извеждащо подаване на Кочев. След паузата първомайци заиграха още по-активно. Динчо Георгиев изведе Златков очи в очи с В. Държанлиев и последва прехвърлящ удар за 4:2. Евелин Попов вкара дебютния си гол за „Огражден-Първомай 1955“, докарвайки нещата до 5:2. Последния гол за гостите вкара Слави Илиев след поредната асистенция на бившия футболист на „Беласица“ Ив. Златков. Крайното 3:6 оформи Т. Дапев с красив далечен шут, при който топката срещна левия стълб, преди да влети в мрежата на първомайци.