Home-p1-970×90

Седмица след равенството с кандидата за медали ЦСКА децата на ОФК „Пирин“ се изложиха срещу съгражданите от „Пирин 2001“

Седмица след равенството 1:1 с кандидата за медали ЦСКА 15-ките на ОФК „Пирин“ се изложиха с 1:2 срещу съгражданите от „Пирин 2001“ на своята база в село Рилци. Хората на Ивайло Андонов дръпнаха на орлетата в общия резултат от двата сблъсъка в настоящата кампания след хикса 1:1 в Покровник през есента.

Драмата оттогава се повтори сега с двойно повече емоции и пълен обрат от статични положения – фаул и дузпа с червен картон секунди преди края. В отсъствието на титулярния наставник Александър Царевски, от пейката ръководеше домакините Атанас Николов. Във фаталната за гостите 13-та мин. Христо Якимов даде аванс отблизо на зелено-белите.

На два пъти и гредите помогнаха на момчетата от частната школа на четвъртия в света от САЩ-94, преди да отнесат 3-те точки. Николай Стоименов бе големият герой на срещата, макар че не се разписа. Първо принуди защитник да спре пробива му с нарушение на границата на пеналта, откъдето Кирил Стоймирски препарира вратаря. Малко преди изтичане на последната минута се оказа неудържим и за Койруков, който го събори в наказателното поле и видя червения цвят на картона, а Атанас Шопов стреля безупречно от бялата точка, затвърждавайки възхода на отбора си, записал 3 победи и само една загуба в четирите пролетни кръга.