Home-p1-970×90

Скандирания „И преди, и сега Литекс не е ЦСКА“ огласиха ст. „Бончук“ в Дупница и местна кръчма

Скандирания „И преди, и сега Литекс не е ЦСКА“ огласиха стадион „Бончук“ в Дупница. Възгласите дойдоха от сектора с фенове на ЦСКА 1948, които дойдоха на легендарното съоръжение за контролата на своите любимци с „Марек“, завършила с успех на домакините с 2:1. Загубата не помрачи настроението на гостите, които уважиха поканата на победителите да хапнат и да пийнат в местна кръчма, където бе скрепено бъдещото сътрудничество на двата клуба. Още по време на мача дикторът обяви по микрофона, че това е истинският ЦСКА, а на купона вицето на марекчани Васил Василев подгря допълнително атмосферата с тоста „Дупница вече е с ЦСКА 1948“.

От столичния тим подариха на домакините преди срещата специален винил с момент от историческия финал преди 39 г. за купата на Съветската армия, в който „Марек“ победи червените с 1:0 и триумфира с трофея. Тимът на Валентин Илиев откри резултата в 41-та мин. с гол на Борислав Трендафилов, обрата за хората на Цветан Видински фиксира след почивката резервата Робертино Атанасов с глава в 65-та мин. и с крак четвърт час преди края.