Home-p1-970×90

Състезател на „Младост-2012“ вицешампион по планинско бягане

Състезателят на „Младост-2012“ /Бл/ Георги Пренгов спечели сребърен медал от държавното първенство по планинско бягане за юноши старша възраст, което се проведе в курорта Боровец. Благоевградчанинът измина 8,8-километровото трасе за 58,53 минути. Шампион стана Стефан Йорданов от „Стратеш Атлетик“ /Лч/ с 56,55 мин., а с бронза се окичи Николай Начев от „Балкан“ /59,34 мин./. Още двама от „Младост-2012“ се включиха в надпреварата. Мартин Манов финишира седми с 1:09,51 ч., а Стоян Иванов е десети с 1:16,55 ч. 45-годишната перничанка Милка Михайлова, която в момента бяга за „Дунав“, се нареди трета при жените с 1:06,58 ч. Титлата грабна Маринела Нинева /1:01,42 ч./ от „Локомотив“ /Др/, а втора е Мая Недялкова /1:04,31 ч./ от „Стратеш Атлетик“. Представителките на благоевградския клуб Кристина Иванова /1:09,14 ч./ и Лилиана Гоцева /1:16,55 ч./ завършиха 8800-те метра четвърта и седма. Непосредствено след медалистите сред мъжете се класира и Мирослав Спасов /1:13,39 ч./ от „Младост-2012“. Челната тройка оформиха Александър Сръндев /1:07,17 ч./ от „Юниверсал“, Константин Василев /1:07,55 ч./ от „Стратеш Атлетик“ и Йордан Петров /1:09,50 ч./ от „Супер спорт“ /Вн/. Дистанцията от 11,8 км успешно от благоевградчани преминаха Димитър Русев /1:17,59 ч./ и Димитър Димитров-Херо /1:28,42 ч./, които са шести и единадесети.