Home-p1-728×90

Техничар от Брезница с 2 гола и изработена дузпа за победа на „Септември“ /Сим/

Ибрахим Алим вкара 2 гола и изработи дузпа за победата на „Септември“ /Сим/ над „Балкан“ с 2:0 в Симитли. С отличната си игра роденият в гоцеделчевското село Брезница бивш футболист на „Пирин“ /ГД/ даде заявка за титулярното място и в събота, когато избраниците на старши треньора Спас Стоименов гостуват на „Велбъжд“ в Кюстендил. Техничният халф преодоля централния защитник на ботевградчани Стоян Георгиев в 33-та мин. и бе съборен в пеналта с цената на жълт картон. Капитанът Анатоли Лулейски изпълни отсъдената дузпа, но опитният Емил Петков изби удара му. 8 минути след почивката Асен Топузов-Шкъртел стреля, вратарят на гостите отклони в напречната греда, топката отскочи назад и Ибр. Алим я прати в мрежата – 1:0. В 63-та мин. Николай Стоилков-Газелата изведе героя на мача сам срещу Е. Петков и ексстражът на „Славия“ капитулира за втори път.

За предстоящия сблъсък под Хисарлъка изтичат наказанията на тарана Борислав Хазуров, офанзивния полузащитник Андон Гущеров и бранителя Здравко Карадачки, което дава на Сп. Стоименов повече възможности при определянето на стартовите 11.

„СЕПТЕМВРИ“ /СИМ/: Пангев, М. Илиев, Ив. Иванов, Топузов, Стоилков, Пейчев, Й. Петров /81-Бояджиев/, Ст. Иванов, Лулейски /75-Златанов/, Алим, К. Георгиев /67-Креболиев/.