Home-p1-728×90

Тотална драма на Националния стадион! „Левски“ обърна ЦСКА в лудо дерби – изненадващ герой за „сините“

„Левски“ победи ЦСКА с 2:1 в лудо дерби. Срещата се разви по драматичен начин. А в герой за „сините“ се превърна младият вратар Кръстев!

Мачът започна много добре за „армейците“. Опасни атаки на „червените“ и гол на Арсенио в 5-ата минута на срещата. Натискът на ЦСКА продължи, а в 12-ата минута Кръстев фаулира Каранга на границата на наказателното поле. „Червените“ изразиха претенции за червен картон за стража. Съдията Попов обаче показа жълт картон на вратаря.

Попадение на „сините“ в 30-ата минута бе отменено поради засада. В 71-ата минута Прохазка реализира от дузпа. 1:1. Бялата точка бе посочена за нарушение на Китанов срещу Яблонски. Вратарят на „армейците“ допусна сериозна грешка в ситуацията, пише пик. Само 8 минути по-късно Яблонски реализира с глава – 2:1 пълен обрат.

Младият Кръстев пък впечатли през второто полувреме. Стражът направи поредица от трудни спасявания. След удари на Кулма, Кубемба и Каранга.