Home-p1-728×90

Три точки за размисъл в „Пирин“ /Рз/ след подарения гейм на аутсайдера

Трите точки срещу „Славия“ дадоха повод за размисъл в лагера на „Пирин“ /Рз/ след подарения гейм на абсолютния аутсайдер във волейболната суперлига. Момчетата на Иван Дурев получиха добър урок на тема „подценяване“ при победата им с 3:1 /25:19, 27:25, 20:25, 25:14/. Интригата в мача можеше да придобие драматичен характер още във втората част, която гостите измъкнаха в самия край, добре поне, че след загубената трета се събраха и взеха своето. С 18 т. се отличи Георги Елчинов, но постижението му остана в сянката на 26-те в актива на младежкия национал в състава на белите Илиян Преспов. Частично оправдание за амплитудите в представянето си в столичната зала „Панайот Пондалов“ пиринци потърсиха в предстоящото още утре тежко изпитание – визитата в планинското градче на втория в таблицата „Монтана“.