Home-p1-970×90

Футболистка на „Спортика“ вкара гол от 40 метра, две тийнейджърки от Благоевград на лагер с националките

Футболистка на „Спортика“ вкара гол от 40 метра, с който предяви претенции за попадение номер 1 за сезона в женското първенство. Уникалното изпълнение направи Габриела Янева при победата на благоевградчанки с 4:1 срещу „Екомет“. Младата дама препарира вратарката на пловдивчанки с прехвърлящия си удар четвърт час след началото. Скоро след това гостенките се върнаха в мача с точния изстрел на Александра Янева. През второто полувреме с хеттрик изригна Виктория Тодорова и благоевградчанки скъсиха на 4 т. изоставането си от топ 3. В неделя момичетата на Радослав Креснички трябва да гостуват във Велико Търново за директен сблъсък с „Болярки“ за четвъртата позиция, но се очаква визитата да бъде отложена заради 6-те националки, повикани от тима на домакините за 10-дневния лагер от вчера на девойките до 16 г. в Русе. В крайдунавския град към избраничките на селекционера Троян Радулов се присъединиха и две тийнейджърки от „Спортика“ – Антонина Шопска и Габриела Самарджийска, които все по-редовно играят при жените.

„СПОРТИКА“: Караколева, Махлелиева, Минчева, Качулска, Бонева, Янева, Гоцева, Шопска, Сърбинска, Кърцелина, Тодорова /Парапунова, Микова, Самарджийска/.