Home-p1-728×90

Цв. Соколов и Супер Ели със скромен за класата им точков актив

Със скромен за класата им точков актив се задоволиха дупничаните Цветан Соколов и Елица Василева в поредните срещи на отборите си. Асът на мъжкия ни национален волейболен тим записа 9 т. при 20-ата победа от началото на сезона в италианската серия А1 на „Кучине Лубе“ с 3:0 срещу „Бундже“ /Равена/. Показателите на Цецо сочат 3 блокади и 36 процента ефективна атака. Със 7 т. завърши в състава на гостите Бранимир Грозданов. Домакините оглавяват класирането с 59 т., докато тимът от Равена е девети с 23 т.

Супер Ели започна титуляр за своя „Динамо“ /Казан/ и в двата гейма, в които игра, се отчете с едва 3 т. при домакинския успех срещу босненския „ЗОК-Бимал Йединство“ с 3:0 в първия сблъсък от осминафиналите за купата на ЦЕВ. Капитанката на женската формация на България показа 50-процентна успеваемост в нападение. На Василева и компания е достатъчно да вземат два гейма на реванша в Бръчко на 22 февруари, за да продължат в четвъртфиналната фаза.