А. Суда не стигна на ОФК „Пирин“ срещу разтърсвания от скандали „Верея“

Орлетата поднесоха горчив подарък за юбилейния мач номер 100 в елита на своя треньор Милен Радуканов с домакинско поражение с 1:2 от „Верея“ в двубой, наподобяващ като атмосфера пролетния сблъсък на двата отбора. И тогава, и сега заралии бяха разтърсвани от скандали заради тежката финансова криза, но намериха сили за положителна развръзка. Грешникът от предния двубой на стадион „Христо Ботев“ Аймен Суда, който изгоря за 7 мача, демонстрира класа и характер, вкара гол, отиграваше нестандартно различни ситуации в атака, но усилията му не стигнаха дори за частичен успех. Не помогна и численото предимство на пиринци от 67-та мин. нататък след изгонването на Селим. За жалост освен важните точки благоевградчани изгубиха за следващата среща и един от най-сърцатите си играчи Антон Костадинов, когото реферът Волен Чинков прати под душа в добавеното време с втори жълт картон. Късметът покри гостите в 94-та мин., когато изстрел на Станислав Костов профуча покрай целта. Илиян Илиев отново сглоби боеспособен състав в отсъствието на наказаните Мунин и Елиаш и контузения Фенуш. Имаше адекватна смяна и след травмата още преди почивката на Янислав Иванов, както и на заместника му Илиян Йорданов, отстъпил мястото си на 40-годишния саудитец Сюлеймани. На другата пейка колегата му Радуканов разполагаше само с ветерана Тодор Паланков и неколцина голобради младоци. Избраниците му пропуснаха шанса да оползотворят териториалното си превъзходство през първото полувреме. В 31-та мин. Димитър Благов почти от нулев ъгъл пробва рефлекса на Георги Аргилашки, който виртуозно отрази два последователни удара на Суда и Костадинов в последните секунди преди антракта. Арбитърът Чинков не пожела да види нарушение в пеналта срещу Радослав Кирилов в 48-та мин. и малко след това нетипична грешка на Благой Макенджиев позволи на Георги Андонов с глава да даде аванс на гостите. Само след още 5 минути Осман Балд се озова непокрит на границата на вратарското поле и нямаше как да сгреши. Веднага след подновяването на играта Суда върна интригата след подарък от Аргилашки, но хаотичният финален напън се оказа лесен за разрешаване ребус от верейската защита. Менторът на нашенските съдии Марк Бата проследи мача, за да се увери дали Чинков заслужава номинация за международник.
ОФК „ПИРИН“: Макенджиев, Ничев, Сандев, Попев, Николов, Костадинов, Кирилов, Траянов /77-П. Христов/, Ст. Костов, Суда, Благов.
„ВЕРЕЯ“: Аргилашки, Илиев, Селим, Слаев, Енчев, Бенгюзов, Балд, Витанов, Домовчийски /90-Керкар/, Я. Иванов /36-Йорданов, 79-Сюлеймани/, Андонов.