„Беласица“ с първа домакинска загуба за сезона

„Беласица“ допусна първа домакинска загуба за сезона след 1:2 с „Ботев“ /Ихт/. Гостите се възползваха от разсеяната игра на петричани и си отмъстиха по перфектен начин за двете поражения в Ихтиман през последните две кампании. Мачът в с. Коларово тръгна шокиращо за комитите. Още в 11-та мин. Мартин Нинов заходи отдясно и с прецизен удар от 25 метра по диагонала простеля далечния горен ъгъл на Благой Стоянов. Идентичен шут на Валентин Костов премина близо до гредата на Тони Марков 10 минути по-късно. В 30-та мин. М. Нинов центрира успоредно към Александър Михайлов, който с техничен шут удвои. Капитанът Шапкаров пропусна от чиста позиция в 38-та мин., когато прехвърлящият му удар не намери рамката. В 45-та мин. Владимир Кабранов бе спънат от вратаря след извеждащ пас на Тодор Кръстев и реферът Младен Пенев назначи дузпи. Кабранов стреля плътно вдясно, Марков усети ъгъла, но топката намери мрежата изпод ръцете му. След почивката бяло-червените си устроиха състезание по пропуски, в което победител нямаше. Деян Борисов изчисти от голлинията изстрел с глава на Кабранов в 52-та мин., добавката на В. Костов от чиста позиция секунди по-късно, след удар на Мартин Таушанов, премина встрани. Ихтиманският страж отрази серия удари на Кабранов, в самия край инстинктът му помогна да парира опасен шут на Запро Динев отляво. Между финалните пропуски на своите нападатели и Бл. Стоянов спаси сигурен гол, парирайки с крак удар на връхлитащия Васил Василев.

„Нещата в отбора не са добри, сигналната червена лампичка ми светна още на мача в Кюстендил. Не съм любител на решенията, взети под емоции, ще анализираме нещата и през седмицата ще предприемем мерки“, коментира управителят на ОФК „Беласица“ Георги Петров.

„БЕЛАСИЦА“: Стоянов, Смилков /34-Стоилов/, Георгиев, Граминов, Костов, Макенджиев, Димитров, Таушанов, Кръстев /46-Динев/, Кабранов, Шапкаров /67-Шамкалов/.