Благоевградски хандбалист с 6 гола за победа над фаворит в Белгия

Благоевградският хандбалист Валентин Митев наниза 6 гола за победата на „Юнион Бейноаз“ над четвъртия в класирането „Сейнт Трюден“ с 24:19 като гост. Юношата на „Интер“ /Бл/ започна като титуляр и остана на игралното поле през цялото време с изключение на 2-те минути, за които бе отстранен за нарушение в защита. След двубоя черногорският старши треньор на отбора от град Бейн  Горан Вучевич похвали българския младежки национал за отличното му представяне. Другият нашенец в състава на „Юнион Бейноаз“ Симеон Джемперлиев, който е син на бившия вратар на ЦСКА и „Пирин“ /ГД/ Станимир Джемперлиев, бе хванат персонално през по-голямата част от мача и вкара само 2 попадения. С успеха гостите се укрепиха на шестото място във ІІ белгийска дивизия с актив от 14 точки.