Две деца в болница след дербито Левски-ЦСКА

Две деца са пострадали след дербито между Левски и ЦСКА (2:2), пише пик. Две момичета, едно от които на девет години, са постъпили в болница, след като са се надишали с дим от факлите в една от агитките. Това разкри комисар Антон Златанов, които отговаря за сигурността на мероприятието.

Преди срещата пък са задържани 39 лица, които са се опитали да внесат на стадиона пиротехнически материали и наркотични вещества, акцентира „Спортал“. На терена двата гранда не се победиха след голово равенство. Яблонски откри за „сините“ в началото на мача. След това Тиаго Родригес вкара 2 попадения за ЦСКА, „червените“ осъществиха пълен обрат. до почивката. А в 61-ата минута Прохазка реализира за крайното – 2:2.

За жалост освен в спортен празник, двубоят се превърна и в арена на неприятни сцени, застрашавайки деца, гледащи футболния спектакъл.