За изпроводяк орлетата набиха украинци с гол красавец, наставникът М. Радуканов отлетя преди отбора за родината

За изпроводяк орлетата набиха 10-ия в украинския елит „Черноморец“ с 1:0 в последната си контрола на турска земя вчера. Гол красавец заби в края на първото полувреме англичанинът Конър Хендерсън, който изпълни специалитета си пряк свободен удар и препарира противниковия страж. С това кралският поданик стана най-резултатният футболист на пиринци между двата полусезона, разписа се от дузпа и срещу унгарския „Мезьоковежд-Жори“, който нанесе с 2:1 единствената загуба на благоевградчани по време на престоя им в югоизточната ни съседка. Същия резултат с попадение на Марио Топузов зелено-белите записаха и срещу „Миньор“ /Пк/ преди заминаването за Алания, където в останалите две проверки победиха „Пюник“ с 1:0 /Петър Христов/ и извъртяха боево 0:0 с руския втородивизионник „Оренбург“. Веднага след двубоя с тима от Одеса наставникът Милен Радукаанов хвана самолета за родината 24 ч. преди отбора по семейни причини. Основната група лети днес сутринта за Истанбул, оттам с автобус се прибира в Благоевград в късния следобед. Окончателно решение за привличането или не на румънеца Стефан Каталин Цира и англичанина с косовски корени Фло Бижаж през вчерашния ден не беше взето. Двамата се появиха на терена срещу укранците през второто полувреме. Силни изяви на вратаря Красимир Костов във финалния щурм на отчаянието на противника не позволиха промяна на статуквото.
ОФК „ПИРИН“: Георгиев, Башлиев, Сандев, Попев, Митев, Костадинов, Рения, Хендерсън, Кирилов, Суда, Благов /Костов, Паланков, Топузов, Цолев, Фло, Цира, Христов/.