Изпълнения в стил Ван Бастен впечатляват зрителите на коледния турнир в Петрич

В заключителния мач от първото завъртане в групите на коледния турнир в Петрич „Маска ленс“ победи с 3:1 „Ураган“, който бе селектирал в състава си крилото на „Ботев“ /Пд/ Тони Тасев, нападателя на „Вихрен“ Александър Якимов, бранителя на „Беласица“ Любо Граминов и триото от „Банско“ Иван Димитров, Руслан Иванов и Христо Петров. Отсреща тимът от Благоевград хвърли в битката Даниел Гогов /Септември Сим/, Любомир Христов /Миньор Пк/, Асен Васев /Германея/ и голмайстора на минифутбол Филип Пачавуров. Впечатляваща акция между Якимов и Иванов завърши с гол в полза на ураганите, но Гогов изравни малко преди почивката. Фамозни изпълнения на Христов в стил Ван Бастен, докато отборът му бе с човек по-малко на терена, и на Васев с далечен изстрел изковаха победата на „маските“ през втората част. Преди този мач „Вега“ спечели срещу „Петра кар“ с 5:3, като за победителите хеттрик записа Иван Танчев-Чакъро, по веднъж вкараха адвокат Кирил Заков и Божидар Яков. Точни за тима от Кърналово бяха футболистът на „Царско село“ Аспарух Смилков /2/ и Андон Янкулов. „Еванс“ поведе с красиво попадение на Томислав Стоянов, но загуби със 1:7 от „Масив Атак“, след голове на14-годишния стрелец на „Мечетата“ Божидар Николов /2/, Вл. Стоилов /2/, Аспарух Сяров, Кристиян Немцов и Атанас Георгиев. „Турист“ също потегли с успех 2:0 над „Стримона“, благодарение точните удари на Борислав Стоицов и Иван Манолев.