„Пирин“ изненада „Черно море“ и прекъсна кошмарната серия

„Пирин“ прекъсна серията си от осем мача без победа, след като записа минимална победа като гост на „Черно море“ с 1:0. Единственото попадение в мача вкара Конър Хендерсън в последната минута на даденото от съдията триминутно продължение на второто полувреме.

Двата отбора изиграха изключително слабо първо полувреме, в което не успяха да създадат нито една чисто голова ситуация. Единственото положение през първата част бе далечен неточен удар на Атанас Зехиров в 39-та минута. През първото полувреме домакините направиха и една принудителна смяна в 16-та минута, когато Орлин Старокин бе заменен от Стефан Станчев.

През втората част двата отбора показаха доста по-добра игра. В 52-ра минута на мача бе отправен и първият точен удар в мача. Антон Огнянов от домакините стреля опасно по диагонал отляво, но вратарят на „Пирин“ Благой Макенджиев успя да избие. Минута по-късно Георги Илиев от чиста позиция в наказателното поле на гостите стреля над вратата. В 58-та минута Тодор Траянов от гостите стреля много опасно от 20-тина метра, но топката излезе в аут.

В 61-та минута Ондрей Супуп успя да намери в наказателното поле на гостите Георги Илиев, който успя да овладее топката, но стреля много неточно от около 6-7 метра разстояние. В 69-та минута Атанас Зехиров можеше да вкара гол за домакините, но след удара му по диагонал отляво топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 72-та минута Мариян Огнянов стреля опасно отляво, но топката отново премина встрани от вратата на Пирин. В третата минута на даденото от съдията продължение Конър Хендерсън реализира победния гол за гостите след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Състави

„Черно море“: Иван Дюлгеров, Александър Цветков, Амаду Сукуна, Александър Александров, Атанас Зехиров /88-ма Мартин Минчев/, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Орлин Старокин /16-та мин. Стефан Станчев/, Ондрей Сукуп, Антон Огнянов /78-ма мин. Николай Минков/

„Пирин“: Благой Макенджиев, Костадин Ничев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Конър Хендерсън, Тодор Паланков /76-та мин. Марио Топузов/, Тодор Траянов, Радослав Кирилов, Димитър Благов /90+2 Любомир Цолев/btv