Футболист от Сандански вкара 4 гола на мач в Гърция

Санданчанинът Атанас Атанасов се превърна в централна фигура на мача от V гръцка дивизия между „Дигенис“ /Ано Порой/  и „Диагорас“ /Керкини/. Домакините победиха с 4:1, а 33-годишният български футболист отбеляза всичките голове за успеха. Цветовете на „Дигенис“ освен Ат. Атанасов защитаваше и брат му Илия, отсреща честта на новаците бранеха вратарят от с. Марино поле Богомил Дюлгеров, защитникът от с. Коларово Георги Киров и нападателят от с. Тополница Иван Манолев. Още във 2-та мин. Ил. Атанасов изведе зад центъра брат си Ат. Атанасов, който напредна и се разписа – 1:0. С хубав удар с левия крак отдалеч Манолев изравни след 180 секунди. През втората част „Дигенис“ натисна и в 57-та мин. Ат. Атанасов с шут от около 25 метра бе точен за втори път. В 83-та мин. санданският плеймейкър оформи  хеттрик след нова асистенция на брат си, а в 91-та мин. открадна топката от  левия бек на гостите и оформи крайния резултат. С 4-те си попадения той дръпна в листата на голмайсторите и вече дели второто място заедно с още 6-има футболисти, вкарали по 7 гола. Лидер с 10 е Харалампос Кафалидис

/Трендафиля/. „Получи се равностоен двубой, през втората част на който се оказахме малко по-свежи и успяхме да се наложим“, обясни Ат. Атанасов.

„Арис“ /Скотуза/ на Стоян Николакиев победи „Тракикос“ /Ано Митруси/ с 1:0 навън и запази лидерската си позиция. Първи в по-горната дивизия продължава да е „Етникос“ /Сидирокастро/ на Младен Малечканов след успех с 1:0 над „Докса“ /Нео Скопо/, докато „Олимпиакос“ /Родополи/ на Радослав Бегогов, Стоил Кърцелски, Живко и Щерьо Димитрови падна у дома с 0:2 от „Нигрита“ и се върна на предпоследното място.