Дебютантът „Марек“ с шеста поредна загуба, треньорът А. Кючуков прибегна до помощта на психолог

Дебютантът „Марек“ нареди шест поредни загуби от началото на сезона и остана единственият отбор без спечелена точка в първенството на 17-годишните. През уикенда през дупничани мина „Лудогорец“, който наниза в мрежата на аутсайдера пет безответни попадения. Голеадата откри в края на първото полувреме Димитър Митков, който вкара веднъж и след почивката в 68-та мин. Между двата му гола се разписа Любослав Златков, а победата на разградчани направи убедителна в 71-та и 75-та мин. Георги Стоянов. Хората на Анжело Кючков завършиха срещата с 10 души след червения картон на Симеон Димитров малко преди финала на двубоя. Въпреки негативната серия наставникът на марекчани похвали избраниците си.

„Доволен съм от момчетата, които се държаха мъжки срещу „Лудогорец“. Вкараха ни първия гол след моментно разсейване при изпълнение на тъч. Преди това изпуснахме 3-4 положения. Колегите от Разград разполагат с пълна скамейка, докато ние нямаме равностойни резерви. Поканих психиатърка да разговаря с футболистите, за да се освободят от напрежението”, обобщи атмосферата в съблекалнята А. Кючуков.