HP-p1-728×90 Refan

Л. Костова вкара директно от корнер за победа в Шампионската лига

В римейк на най-впечатляващите обрати във футболната история, женският шампион на Полша „Медик Поломаркет“ победи първенеца на Италия „Бреша Калчио Феминиле“ с 4:3, въпреки че четвърт час преди края изоставаше с 1:3. Към престижния успех в Шампионската лига съотборничиките си поведе петричанката Лиляна Костова, която вкара първото и последното от попаденията и бе наречена от тамошната преса „Героинята на Медик“. Барбара Бонансеа откри в 18-та минута, 10 минути по-късно Лили премина през каре бранителки и с левия крак изпрати снаряд под дясната сглобка на Киара Марчители. Драмата стана пълна в 84-та мин., когато Костова изпълни корнер отдясно и след като топката прехвърли цялата синя защита и вратарката, влетя директно в мрежата, за да даде старт на навижданата фиеста на стадион „Златната 11-ка на Казимеж Гурски“.