HP-p1-728×90 Refan

Децата на ОФК „Пирин“ вкараха 5 на ДИТ

15-годишната формация на ОФК „Пирин“ спечели втора поредна победа в елитната група и се изкачи на 5-та позиция в таблицата. Момчетата на Александър Царевски отнесоха с 5:2 аутсайдера ДИТ в отложен мач от предния уикенд. Иван Тасев даде заявка за най-ранен гол в първенството с точния си удар още в 30-та секунда. Моментно разсейване позволи на гостите да изравнят в 25-та мин., но до края на полувремето аванса на домакините върна Константин Вакъвчиев, а Христо Якимов увеличи разликата. Още едно попадение с глава на Сашо Койруков скоро след почивката ясно показа разликата в класите. След това столичани вкараха още веднъж, преди в последната 70-та мин. Петър Кепов да препарира вратаря с шут отдалеко. Това бе четвъртият пълен успех за малките пиринци от началото на сезона. В събота пред тях се открива отлична възможност да изместят от 4-то място „Левски-Раковски“, който им гостува в 11.00 ч. на базата в село Рилци.