Home-p1-970×90

Орлетата напълниха джобове, почеркът на Ст. Генов вече дава плодове

Орлетата напълниха джобове преди гостуването на „Лудогорец“, след като клубното ръководство им преведе месечните заплати и внесе допълнително спокойствие в съблекалнята. Три баламски гола обаче пречупиха пиринци срещу шампиона за поражението с 1:3. Най-важният извод от двубоя е, че след всеки изминал мач почеркът на нежелания от част от ултрасите наставник Стефан Генов започва да дава плодове. Преди визитата на разградчани неговите възпитаници наредиха две поредни победи, срещу най-добрия отбор у нас създадоха толкова чисти голови ситуации, колкото и гостите, нито за момент домакините не се затвориха в глуха защита с безцелно изритани топки към някого от нападателите и неслучайно неутралните футболни специалисти единодушно отчетоха подема в играта на тима. Дузпа в 7-та мин., нелепо отиграване на Румен Сандев в средата на първото полувреме и автогол почти от аутлинията на Александър Башлиев в 78-та мин. трасираха успеха на лудогорци, които, противно на очакванията, хвърлиха на стадион „Христо Ботев“ ударните 11 за сблъсъка в Шампионската лига в сряда с „Арсенал“. На отсрещната врата в 15-та мин. Даниел Младенов вкара попадение като по учебник след центриране от корнер на близка греда за Станислав Костов и продължение пътя на топката с глава към нахлуващия на скорост от задна позиция кюстендилец.

През второто полувреме бързи атаки с няколко докосвания и ювелирни извеждащи подавания по чудо не принудиха вратаря Владислав Стоянов да се наведе за втори път. Най-фрапиращия пропуск направи в края Тони Тасев, който изскочи сам срещу националния страж, но вместо да го прехвърли технично, заложи на силата и сгреши.

„Дузпата беше стопроцентова, закъснях и направих фаул срещу Кафу”, призна след срещата младежкият национал Красимир Костов.

„Момчетата заслужават поздравления за представянето си, няма от какво да се срамуват, играхме толкова, колкото ни позволи съперникът”, коментира наставникът Ст. Генов.

Истинските фенове, които стоят зад отбора, са на трибуните, отсякоха от клуба по повод продължаващия бойкот на част от агитката, която пак подкрепяше любимците си от сектор „Бадеми“.

ОФК „ПИРИН“: Кр. Костов, Башлиев, Сандев, Кострна, Ничев, Старокин, Тасев /89-Попев/, Костадинов /85-Бенгюзов/, Ст. Костов, Младенов, Благов /75-Златинов/.

„ЛУДОГОРЕЦ“: Стоянов, Й. Минев, Паломино, Натанаел, Моци, Св. Дяков /86-Саша/, Мисиджан /70-Лукоки/, Марселиньо, Кафу, Анисе , Вандерсон /83-Кешерю/.