Home-p1-970×90

Л. Костова пак се разписа в Шампионската лига, отборът й отпадна

В зрелищен спектакъл с огледално развитие на резултата спрямо първия двубой петричанката Лиляна Костова и нейният „Медик Поломаркет“ загубиха с 2:3 визитата си на „Бреша Калчио Феминиле“ и не успяха да се класират за 1/8 финалите на женската Шампионска лига. След хорър сценария в Конин, където домакините се измъкнаха невредими, печелейки с 4:3, макар че губеха с 1:3 до средата на втората част, головата въртележка в Бреша донесе късмет на италианките.

Мачът започна по мечтания начин за полския първенец, който излезе напред още в 5-та мин., когато Костова от чиста позиция простреля Киара Маркители – 0:1, вкарвайки за трети път в 180-минутния спор между двата тима. Малко след това българската националка уцели левия страничен стълб с далечен шут. 8 минути по-късно другата нашенка Радослава Славчева си отбеляза красив автогол с глава и всичко започна от начало. В 53-та мин. Л. Костова потвърди отличната си форма с ювелирен извеждащ пас към Александра Шикора, която отново върна головото предимство на гостуващия тим. В 69-та мин. равенството отново бе факт, след като Дагмара Град изпусна Кристиана Джирели, която отблизо не сгреши. Този резултат пращаше конинчанки в следващата фаза, но надеждата им угаси в 83-та мин. Даниела Сабатино, която след изпъление на корнер хвърли в екстаз домакинските състезателки и фенове на “ Центро Спортиво Адзури“. С общ резултат 6:6, но и с гол повече на чужд терен, момичетата на Милена Бертолини заслужиха виза за осминафиналите, а бойкият състав на Роман Яшчак ще трябва да се концентрира върху защитата на домашните трофеи от миналия сезон.

„Отпаднахме след серия от обрати в двата мача, но затова футболът е велика игра“, философски заключи героинята на „Медик“, както бе наречена Лили Костова след първия мач.