Home-p1-728×90

Петрички боксьор с бронз след лекарска забрана

17-годишният ученик от ПГИТ “Проф. д-р Ас. Златаров” /Пч/ Ширислав Христов спечели бронзов медал на държавния личен шампионат по бокс за младежи в Пловдив. Тийнейджърът, който преди да избере ринга тренираше футбол в “Славия” и “Лудогорец”, загуби без бой полуфинала в кат. до 52 кг от Боян Асенов /Априлци/, поради лекарска забрана. По-късно срещу Б. Асенов в битката за златото не излезе и Сами Соколов /Арда Кж/. На предишното стъпало петричанинът отвя с 3:0 Николай Кънев /Спартак Дмгр/, но контузи ръката си, което му попречи да кръстоса ръкавици с по-малкия брат на европейския шампион Даниел Асенов-Тайсъна. “Беласица” имаше още един участник – дебютантът Валентин Костадинов. В кат. до 75 кг трениралият кикбокс в “Го До“ /Пч/ боец падна от бъдещия финалист Октай Меджид /Победа Бс/ с технически нокаут във ІІ рунд.

“Реших да не рискувам с контузената ръка на Ширислав и да го съхраня за турнира в “Арена Петрич” в края на месеца. Ако не беше травмата му, можеше да се пребори и за медал с по-благороден блясък. Свалянето на 8 кг преди състезанието нямаше как да не му повлияе. Вальо Костадинов се би мъжки, оценявам дебютното му представяне като много добро”, коментира треньорът на „Бела” Деян Жганев. В проявата се включиха благоевградчаните Николай Николов /81 кг/ от „Пирин“ и Венцислав Сотиров /69 кг/ от „Тайсън“, но останаха извън медалистите.