Home-p1-970×90

„Пелистер“ към купата със златен гол

Бившият наставник на орлетата Наджи Шенсой е на път окончателно да влезе под кожата на феновете на новия си отбор „Пелистер“ с класирането за четвъртфиналите на турнира за купата на Македония. Битолчани се възползваха от опцията златен гол на чужд терен, за да прескочат съперника си „Ренова“, който спечели реванша за престиж с 3:1. Попадението, отприщило радостта на гостите, вкара десетина минути преди последния съдийски сигнал с фантастичен удар от фаул Гоце Тодоровски.

До този момент от двубоя домакините се виждаха крайни победители, след като още до почивката реализираха три попадения, с които обезсмислиха аванса на пелистерци от 2:0 в първия мач на стадион „Тумбе кафе“. Точни бяха Бурим Садики /16-та/, Агрон Мемеди /30-та/ и Ненад Мишковски /39-та/. С навременни смени и с добре познатото в Благоевград надъхване от тъчлинията обаче Шенсой и хората му заслужено ликуваха, а форумите загряха от поздравления с преобладаващи податели от областния център на Пиринско. От триото българи в състава на победителите Димитър Илиев-Милен Василев-Мартин Ковачев в титулярния състав започна само първият.

Следващото препятствие пред „Пелистер“ в похода към трофея е някой измежду местния гранд „Вардар“, „Силекс“, „Брегалница“, „Шкендия“, „Металург“, „Победа“ и „Шкупи“.