HP-p1-728×90 Refan

19-годишните орлета излязоха от черната серия 3 загуби с 0:14, напрежението в съблекалнята стихва

19-годишните орлета излязоха от черната серия 3 последователни загуби с отчайваща голова разлика 0:14 в елитната група с убедителното 4:1 срещу втория най-слаб отбор в първенството „Нефтохимик“. Победата идва в подходящ момент за успокоение на обстановката в съблекалнята на благоевградчани, нажежена от недоволството срещу наставника Емил Русанов. Нов успех след 10 дни на гости на безточковия брашнен чувал „Сливен“ окончателно ще свали напрежението в лагера на пиринци и ще им позволи да погледнат по-уверено към горната половина на таблицата. „Нафтата“ инкасира в мрежата си по две попадения на полувреме. Преди почивката точни бяха Викторио Везалов /28-та/ с прострелен шут под сглобката и Яни Тусонджиев /33-та/ с далечен изстрел. През второто полувреме на сцената излязоха юношеските национали в зелено-бяло. След час игра се разписа Марио Топузов с техничен удар, а в 80-та мин. разликата в класите узакони Емилиян Христов. Гостите върнаха един гол в края на мача, когато Димитър Вълов прехвърли с глава стража на домакините.