Home-p1-970×90

Санданчани и петричанки първи на баскетбол

Юношеският отбор на гимназия „Яне Сандански” спечели първо място на ІІІ турнир по баскетбол в Сандански. Втори се класира тимът на ЕГ „Акад. Л. Стоянов“ /Благоевград/, който загуби финала с 35:36, трети останаха момчетата от гимназията в Гоце Делчев, а четвърти – гимназистите от Петрич. При девойките крайната победа заслужи ПГ „П. Яворов“ /Петрич/, чиято формация надигра неврокопчанки в решителната битка. Реализатор номер 1 на проявата с 38 точки стана Мартин Балабанов от Благоевград. Алекс Иванов /Петрич/, Радослав Филчев /Сандански/ и Иван Крушовски /Гоце Делчев/ получиха грамоти съответно за най-добър защитник, феърплей и най-полезен състезател. При момичетата с индивидуалните призове си тръгнаха гоцеделчевките Ралина Джогданова и Димитрина Жостова и петричанките Мария Тилкова и Надежда Михайлова. „Мис баскетболен турнир 2016“ е Василка Темелкова /Гоце Делчев/, а „Мистър баскетболен турнир 2016“ – Светослав Филчев /Сандански/.